Felnőtt birkózó Szabadfogású Országos Bajnokság Kecskemét ápriis 26. - Kazincbarcikai Városi Sportegyesület

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Felnőtt birkózó Szabadfogású Országos Bajnokság Kecskemét ápriis 26.

Birkózó > Versenyek > 2014. > 2014. I. félév

III. Gladiolus Kupa Balla József Emlékverseny
Felnőtt birkózó Szabadfogású Országos Bajnokság
Kecskemét, 2014.04.26.

70 kg-ban Lagzi Kovács Bendegúz ÉKR-Kazincbarcikai VSE versenyzője az Országos Bajnokságon I. helyezést ért el.
A kazincbarcikai neveltetésű Bendegúz élete első felnőtt magyar bajnoki címét szerezte meg a súlycsoportjában 8 induló közül,mely egyben a Kazincbarcikai VSE Birkózó Szakosztálya első sajátnevelésű bajnoki címe is.
Első mérkőzésén a négy közé jutásért a szombathelyi Török Nándort verte 1 perc 5 másodperc alatt 10:0 után tussal.
A döntőbe jutásért a dunaújvárosi Zelei Áron volt az ellenfele, akit 1 perc 30 másodperc alatt szintén 10:0 után tussal vert meg.
A döntőben az első felnőtt válogatót is megnyert orosházi Sepeczán János várt rá. A mérkőzést drámai csatában nyerte meg Bendegúz úgy, hogy a félidőben ő vezetett 7:4-re , s a mérkőzés vége előtt  11 másodperccel már ellenfele vezetett 8:7-re.
8  másodperccel a mérkőzés vége előtt egy mögé kerüléssel kiegyenlített             (mellyel még ellenfele lett volna magyar bajnok) majd az utolsó másodpercben egy 1 pontos zónaszéli akcióval megszerezte Bendegúz a győzelmet, mely a felnőtt magyar bajnoki címet jelentette saját maga és az egyesülete számára.

Edzői: Kónya Lajos és Lagzi Kovács Zsolt mellett Takács Ferenc