III. Munkácsy Dezső birkózó emlékverseny Kazincbarcika 2013.09.28. - Kazincbarcikai Városi Sportegyesület

III. Munkácsy Dezső birkózó emlékverseny Kazincbarcika 2013.09.28.

Birkózó > Versenyek > 2013.II. félév

III. Munkácsy Dezső birkózó emlékverseny
Kazincbarcika 2013.09.28

A Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület birkózó Szakosztálya rendezésében nagyszabású nemzetközi birkózó versenyre került sor a KVSE nagycsarnokában. A versenyen megjelentek Városi vezetőink , közöttük Szitka Péter polgármester. Dr. Toldi-Tóth Gábor alezredes rendőrkapitány, Klimon István alpolgármester,Bukó Géza a városi sportbizottság vezetője.
Ugyancsak jelen voltak neves sportvezetők köztük Rónai Kálmán a BAZ Megyei birkózó Szövetség elnöke, Horváth Béla az ÉKR Mr.Tus egyesület elnöke, Berde László a Hajdú Megyei birkózó Szövetség elnöke.
Jelen volt Dr. Mecser Tamás ezredes BAZ megyei bűnügyi igazgató MBSZ megyei elnökségi tag.
Jelen volt kiemelt támogatóink közül  Miterli György a Pannon-Guard ZRT tulajdonosa.
És természetesen jelen voltak a verseny névadójának a Munkácsi Dezsőnek családtagjai , akik  a verseny folyamán velünk voltak
A megnyitó keretében kitüntetések átadására is sor került .
Dr. Mecser Tamásnak a KVSE Birkózó Szakosztálya adott át kupát a szakosztály sokéves  önzetlen támogatásáért.
Stefán Sándor a Magyar Birkózó Szövetség kitüntető oklevelét vehette át a  több éves társadalmi munkában végzett edzői tevékenységéért.

Kémeri Ferenc nyugdíjas a Kazincbarcikai birkózásban betöltött áldozatos szerepéért vehetett át kupát.
Jelenlévő vezetők megkoszorúzták Munkácsi Dezső emléktábláját.

A versenyen rekordot jelentő 4 ország, 23 egyesületének 212 versenyzője indult el. A nagy létszámra való tekintettel 3 szőnyegen folytak a mérkőzések.
A csapatversenyt az ÉKR Mr.Tus birkózó egyesülethez tartozó tag egyesületek (köztük a KVSE is)nyerték meg, de a Kazincbarcikai birkózók önmagukban is a legtöbb pontot szerezték az erős mezőnyben 10 első, 4 második,1-1 negyedik és ötödik helyezéssel . Mindössze 3 versenyzőnk nem jutott a 6-os döntőkbe.