Kazincbarcikai VSE Birkózó Szakosztály évzáró rendezvény - Kazincbarcikai Városi Sportegyesület

Birkózó > Versenyek > 2015. > 2015. II. félév

A Birkózó Szakosztály dec.17-én tartotta hagyományos évzáróját a birkózó csarnokában.
A rendezvényen mintegy 50 versenyző és szülő vett részt.
Éves értékelés
A szakmai értékelést Kónya Lajos vezető edző tartotta,
A versenyekről és pénzügyekről Fodor Pál technikai vezető számolt be.
Versenyek
A szakosztály 2015-ben 37 versenyen 207 versenyzővel vett részt . Legjobb eredmények a felnőtt és diák kategóriákban születtek
Előbbiben 1 első é 3 harmadik . míg a diákoknál 1 második,3 harmadik és 2 ötödik helyezés született országos versenyeken.
A területi versenyeken 60 első, 54 második és 45 harmadik helyezést szereztek versenyzőink.

Jutalmazások,köszönetek
A szakosztály első számú versenyzője Lagzi Kovács Bendegúz ,aki a 2014 évi felnőtt bajnoki címe után 2015 évben is remekül versenyezett , az Országos egyetemi bajnokságon 1 első és egy második helyet szerzett, a  felnőtt magyar bajnokságon és  az U23 OB-n egyaránt ezüst érmet szerzett. Mindezek eredményeként a felnőtt  birkózó válogatott keret tagja lett.
A szakosztály első legjobb utánpótlás versenyzője Kiss Bence , a Diák II kötöttfogású  Országos Bajnokságon ezüst-  a Diák II szabadfogású Országos Bajnokságon és a diákolimpián egyaránt bronz érmet szerzett. Ezek mellett nagyszámú területi verseny győztese .
A legjobb gyermek versenyző Pálkutas Levente lett a 11 területi verseny megnyerésével.
Fenti versenyzők Kupa,oklevél és tárgyjutalomban részesültek.
Éves verseny teljesítményük alapján kiemelendők még az alábbi diák korosztályú versenyzők
Vig Tamás   Országos Bajnokság ötödik hely
Stefán Alexander, Diákolimpia ötödik hely
Csermely Márton,Országos Bajnokság harmadik- és Diákolimpia ötödik hely
Kalmár Botond területi versenyeken szerzett  első helyezések
Bordás Dávid legtöbb versenyen vett rész jó eredményekkel.
A szakosztály további 29 versenyzőnek adott át jutalmat a verseny- és edzésmunkájuk elismeréseként.
A  szakosztály köszönetét fejezte ki Dr.Mecser Tamás úrnak a szakosztály támogatói körének szervezéséért nyújtott meghatározó segítségéért.
Külön kerültek köszöntésre az edzők , akik nélkül a jó eredmények nem születtek volna meg.(Kónya Lajos vezető edző, Csepregi György edző, Stefán Sándor segédedző, Sarok György segítő edző)
Ugyancsak jutalomban részesültek a szakosztálynak nélkülözhetetlen segítséget nyújtó szülők.
Játékos versenyek
A gyerekek számára sorversenyekre került sor csoki és cukorkajutalom mellet.
A résztvevők számára versenyzőnk, Mecser Levente - jojóban országos bajnok - nagysikerű  bemutatót tartott.
A fenti programok után a résztvevők szendvics és zsíros kenyér parti keretében baráti beszélgetéseket folytattak, a gyerekek kötetlen játékokban vettek részt.